Sibel SEZER, Proje Koordinatörü

asibel.sezer@gmail.com

Sibel Sezer, kâr amacı gütmeyen uluslararası organizasyonlarda görev almış vizyon sahibi bir lider. Kendisi geçtiğimiz yirmi yıl içerisinde, her biri sürdürülebilir kalkınma alanında öncü kurumlardan olan iki uluslararası organizasyonun ofislerini (“Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Bölgesel Çevre Merkezi”) kurmuş, şekillendirmiş ve genişletmiştir.

 

Sibel Sezer, Türkiye’de iklim değişikliği ve kalkınma üzerine çalışan pek çok kuruma, programa öncülük etmiş, daha etkili ve başarılı işler ortaya koyabilmek adına pek çok ekibi inşa ve motive etmiştir.

 

Bununla birlikte, Sezer çalıştığı kar amacı gütmeyen organizasyonlar için 15 milyon Euro’nun üzerinde fon toplamayı başardı. Uluslararası diyalog kurma, anlaşmaya varma yeteneklerini geliştirirken ülke içinde ve yurt dışındaki gelişmelerin şekillenmesine katkıda bulundu.

 

Sibel Sezer Ekonomi üzerine aldığı lisans eğitimini Columbia Üniversitesi’nde tamamladı, sonrasında ise Bilkent Üniversitesi’nde İşletme üzerine MBA yaptı. Sezer Çevre Bilimleri üzerine yaptığı doktorasını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı.

 

Kendisi şu anda, Kadir Has Üniversitesi’nde sürdürülebilir kalkınma dersi vermekte. 2012 yılından beri Türk Deniz Araştırmaları Vakfı üyesi olan Sezer, “Black Sea for the Regional Environmental Center for Central and Eastern Europe” kurumunda 2004-2014 yılları arasında bölge yöneticiliği yaptı.

 

Bütün bunların yanında 2001-2004 yılları arasında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’nın yöneticiliğini yaptı. Bilgi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Okan Üniversitesi gibi kurumlarda ders verdi.

 

Aynı zamanda, 1996-2000 seneleri arasında Habitat II’de çevre ekonomisti olarak çalışan Sezer, 1994-1996 yılları arasında aynı kurumda asistan olarak görev aldı. 

Dimitrios TRIANTAPHYLLOU, Proje Danışmanı

http://khas.academia.edu/DimitriosTriantaphyllou

Doç. Dr. Dimitrios Triantaphyllou Eylül 2010 itibariyle Kadir Has Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezi Direktörlüğü’nü yürütmektedir. Lisans eğitimini Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde gördükten sonra, Yüksek Lisans'ını ve Doktora'sını Uluslararası İlişkiler üzerine Tufts Üniversitesi, Fletcher School of Law and Diplomacy’den almıştır.

 

2006-2010 yılları arasında Rodos, Atina Üniversitesi’nde Yardımcı Docentlik yapmış ve Uluslararası Karadeniz Çalışmaları Merkezi’nin Genel Direktörlüğü görevini sürdürmüştür.

 

2004-2006 yılları arasında Yunanistan Dış İşleri Bakanlığı Özel Danışmanlığı yapmış, “LSE Avrupa Enstitüsü-Hellenic Observatory” (2003-2004),  “Paris-AB Güvenlik Çalışmaları” (2001-2003) ve “Batı Avrupa Birliği Güvenlik Enstitüleri”nde Uzman Araştırmacı (1999-2001) olarak çalışmıştır.

 

Daha önce “Atina ELIAMEP Kuruluşu”nda Yardımcı Direktörlük  ve Avrupa Parlamentosu Dış Politika Danışmalığı yapmıştır.

 

Avrupa güvenliği, Güney Avrupa ve Karadeniz bölgelerindeki gelişmeler ve Yunanistan Dış Politikası üzerine bir çok sayıda kitap ve makale yazmış ve yayınlamıştır. Avrupa Çalışmaları Merkezi’ndeki görevinin yanısıra, hâlen  “Journal of Southeast European and Black Sea Studies” yazı işleri müdürlüğü ve Karadeniz Komisyonu Eş Başkanlığı’nı ve Türk-Yunan Forum Üyeliği’ni devam ettirmektedir.  

PROJE EKİBİMİZ

Güzin Aycan ÖZTÜRK, Proje Asistanı

guzin.ozturk@khas.edu.tr

Güzin Öztürk 2015 yılında Marmara Üniversiesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi lisansını tamamladıktan sonra 2017 yılında Çatışma Analizi ve Çözümü yüksek lisans programını bitirdi. Kendisi Erasmus değişim programı tarafından iki kere bursa layık görüldü.

 

Lisansı sırasında “Sciences PO Rennes”ta bir dönem çalıştı ve yüksek lisansı sırasında Uppsala Üniversitesi'nde “uluslararası müdahaleler”, “sivil koruma” ve “uzlaşma” üzerine dersler aldı.

 

Bunun yanında okuduğu üniversitelerde akademik görevler de üstlenen Öztürk, uluslararası projelerde ve özel sektörde Proje Koordinatörü ve Araştırma Yöneticisi olarak çalıştı.

 

Kendisi şuanda Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi CIES'in “Sürdürülebilir Kalkınma ve İyi Yönetişim Projesi”nde Proje Asistanı olarak yer almaktadır.

Duygu ÖKTEM, Araştırma Stajyeri

duyguoktemm@hotmail.com

Duygu Öktem, Kadir Has Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler Programı’nda yüksek lisans öğrencisidir. Marmara Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

Hazal SAYIN, Araştırma Stajyeri

hazal-sayin@hotmail.com

Hazal Sayın, Kadir Has Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programı öğrencisidir.

 

Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yapmıştır.

 

2015 yılında Sarıyer Belediyesi’nin Uluslararası İlişikiler Departmanı'nda Gençlik Projesi üyesi olarak staj yaptı. 2013-2014 yıllarında, Ulusal Gençlik Parlamentosu İstanbul Delegesi olarak ve “Genç Dostu Aday, Genç Dostu Kent Projesi”nde yer aldı. Ayrıca, 2011-2012 yıllarında “AISEC – Myself, My World Projesi”ne katıldı.

Ayşegül ARITAN, Tasarım Stajyeri

aysegul.aritan@stu.khas.edu.tr

Ayşegül Arıtan, Kadir Has Üniversitesi'nin Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nden mezun olmuştur. Lisans dönemi boyunca çeşitli grafik tasarım yarışmalarına katılmıştır.

 

2016 yılında mezun olmasından hemen sonra yüksek lisans dönemine başlamıştır. Bu esnada bir yıl süreyle Reklamcılık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Asker Kartarı'nın öğretim asistanlığı görevini üstlenmiştir.

Şu anda yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi'nin İletişim Bilimleri Programı'nda yapmakta ve projemizin grafik tasarım stajyeri olarak ekibimizde rol oynamaktadır.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Size yardımcı olmak için buradayız. Bize telefon, e-mail ya da Sosyal Medya kanallarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge

© 2018 by CIES