BLOG

“İyi Yönetişimi Yakalamak: Sivil Toplum ve Gençliğin Güçlendirilmesi” Projesi Blog Yazılarını Kabul Ediyor!

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları (CIES) bünyesinde gerçekleştirilen projemizin websitesinde yayınlanmak üzere blog yazılarını kabul etmeye başladığımızı mutlulukla duyuruyoruz.

 

Blog yazıları ile öncelikle sivil toplum, gençlik, iyi yönetişim ve sürdürülebilirlik konularıyla ilgilenen gençlerin fikirlerinin ses getirmesi ve bir etkileşim yaratması amaçlanmaktadır.

 

Blog kapsamında, proje konusuyla bağlantılı ve kendini yenileyen içeriklerin oluşması amacıyla; farklı yazarların katkı sağlamasına ve konu çeşitliliğine özen gösterilecektir. Blog yazılarının orijinalliğine ve başka bir yerde yayınlanmamış olmasına dikkat edilecektir. Yazıların intihal içermesi kabul edilemez. Proje ekibinin oluşturduğu yayın kurulu, bu kriterlere istinaden yayınlama kararını alacaktır.

 

Görüşler ve yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara aittir. Projeyi ya da Merkez’in görüşlerini yansıtmaz.

 

Gönderilen blog yazılarının mutlaka yazarın ismi ve iletişim bilgilerini içermesi gerekmektedir.

 

Blog yazısı İngilizce veya Türkçe olabilir.

 

İçerikte editoryal düzeltme yapılmaz, blog yazısının ilk gönderimini takiben proje ekibi yazı hakkında görüş bildirecek ve yayın süreci hakkında bilgi verecektir.

 

Yazılarınızı, CV ve iletişim bilgilerinizle birlikte guzin.ozturk@khas.edu.tr adresine bekliyoruz!

19 Oct 2018

Sivil toplum kuruluşlarındaki ilk çalışma deneyimimi Tarih Vakfı gibi ülkemizde tarih disiplinin yıllardan beri süregelen yerleşik kalıplarının sorgulanmasında ve tarihi algılama biçimlerini değiştirme yolunda çok önemli faaliyetler yürütmüş ve bu konulardaki değişimle...

Sürdürülebilir Enerji ve Kalkınma programının bir öğrencisi olarak CIES bünyesinde katıldığım bir programdı TEMA gönüllü çalışmam...

Sürdürülebilir Enerji ve Kalkınma programının bir öğrencisi olarak CIES bünyesinde katıldığım bir programdı TEMA gönüllü çalışmam... TEMA...

17 Oct 2018

Temmuz 2018 tarihinde, Kadir Has Üniversitesi’nin İyi Yönetişimi Yakalamak adlı projesine başvuru yaptım. Proje kapsamında 3. Sektör hakkında bilgi ve deneyim kazanmayı, böylece gelecekte kariyerime daha emin bir yön vermeyi planlıyordum.

Temmuz 2018 tarihinde, Kadir Ha...

4 Sep 2018

Sivil topluma gönül vermiş olmakla beraber, ihmal edilen bu alanda araştırmalar gerçekleştirmek ve projeler üretmek isteyen bir kişi olarak görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

Sivil topluma gönül vermiş olmakla beraber, ihmal edilen bu alanda araştırmalar gerçekleştirmek v...

1 Jun 2018

STK Clinique programından sosyal medya sayesinde haberdar oldum. Başvurumu yapıp olumlu cevap aldım. İlk aşamada program hakkında yeterli bilgiye sahip değildim. Özellikle sivil toplum içerisinde faaliyet gösteren gençlerin kapasitelerine attırmaya yönelik olması bende...

Bu projenin kurucu noktalarından biri Gençliğin Güçlendirilmesiydi ve biz aktif olarak sorumluluk almaya başladığımız ilk 2-3 ayda; projenin İngilizce ismine hitaben “Proje Hepimizi ‘Güçlendiriyor’!” diyebildik.

1 Jun 2018

Genç Nüfusun Sivil Toplum Kuruluşlarına Projeler Kapsamında Katılması

1 Jun 2018

Geleceğin bel kemiği olan biz gençlerin inisiyatif kullanarak, gelecek nesillerin bugün olduğundan daha temiz ve kalkınmış sosyal şartlar içerisinde yaşamaları için sürdürülebilir çözümler üretebilmesi gerekiyor.

Please reload

© 2018 by CIES

  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge